FAYDALARI

Payölçer Cihazı radyatörlerin ısı tüketimini güvenli olarak ölçmeye yarayan bir cihazdır. Avrupa’da 50 yıldan beri kullanılan Pay Ölçer Cihazı, 20 yıldan beri Almanya’ da kanunen zorunludur.

Pay Ölçer Cihazı veya Kalorimetre kullandığınız kadar yakıtın bedelini ödeme imkanı sunarPay Ölçer Cihazı ile, evde bulunduğunuz zaman radyatörleri açarak, işe gittiğiniz gündüz saatlerinde radyatörleri kısarak, kullanmadığınız odaların radyatörlerini kısarak ve tatile giderken bütün radyatörlerinizi kapatarak (rölantide çalışan kazan daha az yakıt tüketeceğinden), yakıt giderlerinizde %30 civarında tasarruf sağlayabilirsiniz.Pay Ölçer Cihazı merkezi kazan ile kombi konforuna hem de çok daha ucuza sahip olmanızı sağlar. Kombiden çok daha ucuzdur çünkü, merkezi ısınmada bireysel kombi ile ısınmaya göre daha az yakıt kullanılır, merkezi kazandan kombiye geçişte olduğu gibi tesisat değiştirmek ve ek masraf yapmak gerekmez, bireysel doğal gaz kullanımında olduğu gibi İGDAŞ faturalarının takibi zorunluluğu yoktur, kombinin periyodik bakımı, arızasının takibi gibi bireysel kullanım problemleri ile ilgilenmeye ve masraf yapmaya gerek yoktur.

Pay Ölçer Cihazı binanızın toplam yakıt giderlerinin adil ve güvenli olarak dairelere dağıtılmasına imkan verir. Artık alt katlarda oturanlar çok sıcak oldu diye pencereleri açmak zorunda değiller. Üst katlarda oturanlar da iyi ısınamamaktan şikayet etmeyecekler.Pay Ölçer Cihazı üst ve alt katlar arasındaki ısınma farkını yok eden ve bütün binanın eşit ısınması için ideal bir sistemdir.Radyatör tipine göre her bina için ayrı proje hazırlama imkanı vardır. Pay Ölçer Cihazı radyatör kapasite ve petek sayısından kaynaklanan daireler arasındaki farklılığı da dikkate alarak ısı kullanımı ölçümünü yapar ve yakıt giderlerinde adil paylaşımı sağlar.Birlikten kuvvet doğar. Isı Payölçer Cihazı sistemine geçiş için binada oturan bütün daire sakinlerinin onay vermesi gerekir. Hep birlikte verilecek karar toplu yakıt tüketimi tasarrufu ve bireysel yakıt giderleri tasarrufu sağlar.